A lombik-kezelés egyik legfontosabb pillanata a nidáció, vagyis az a folyamat, amikor az embrió beágyazódik a méhnyálkahártyába, ahol az elkövetkező kilenc hónapban fejlődni fog. Éppen a nidációval lehet sok párnak problémája. Létezik azonban több lehetőség, amelyek segíthetik az embrió sikeres beágyazódását.
Mikor megy végbe a nidáció és mennyi ideig tart?
A nidációt tekintjük a terhesség tényleges kezdetének. Természetes fogamzás esetén a petesejt spermium általi megtermékenyítésétől számított 6-7. napon kezdődik és a megtermékenytés utáni 12. napon ér véget.
Milyen tüneteket tapasztalhat a nidáció után?
A nidációt, vagyis az embrió beágyazódását általában nem kíséri fizikai fájdalom. Egyes nők azonban nyomást érezhetnek az alhasban vagy a mellekben, hányingert, fejfájást vagy hangulatingadozást is eredményezhet. A nidációt enyhe vérzés kísérheti, amelyet a beágyazódás során a méhnyálkahártya véredényeinek kisebb sérülései okoznak. Ez néha összetéveszthető a könnyű menstruációval. Sikeres nidáció után azonban rendszeres menstruáció nem jelentkezhet. Ez jelzi a terhesség kezdetét. De mi van akkor, ha probléma van a nidációval?
Miért kell vizsgálni a méhnyálkahártya érettségét, és hogyan működik?
Az embriók beágyazódásával (nidációval) kapcsolatos problémákat okozhatja az endometrium, vagyis a méhnyálkahártya, amely esetleg nem eléggé felkészült az embrió beültetésére. Az endometrium érettségének vizsgálata biztosítja, hogy az embrióbeültetésre a megfelelő időben kerüljön sor. A menstruációs ciklusnak ezt az időszakát beültetési ablaknak nevezik. Ez egy rövid időszak, körülbelül a normál menstruációs ciklus 19-21. napja. A hormonkezeléssel járó ciklusokban a méhnyálkahártya öt nappal a progeszteron első adagolása után készen áll a beágyazódásra. A nyálkahártya növekedése azonban mindig egyéni mind a természetes, mind a hormonkezelt ciklusokban, és a nők akár 35%-ának el lehet tolódva a beágyazódási ablaka.
A beREADY és az EndomeTrio tesztek segíthetnek a beágyazódási ablak meghatározásában
A beREADY teszt a méhből vett kenet elemzésével határozza meg a megfelelő időpontot a beültetéshez. Az eredmények alapján meghatározza a beültetés ideális időpontját. A teszt különösen ajánlott azoknak a pároknak, akiknél kevés embrió fejlődött ki vagy akiknél az embriók beültetése ismételten meghiúsult.
Az EndomeTRIO teszt egy átfogó vizsgálat, amely a méhnyálkahártya egyetlen mintájából egyszerre három vizsgálatot elemez ki. A beültetési ablak meghatározása mellett analizálja a méhnyálkahártya baktérium-egyensúlyát, és kimutatja a krónikus gyulladást okozó baktériumokat. Ezzel szemben a beREADY teszt csak a beültetési ablakot határozza meg, anyagi téren viszont kedvezőbb.
Hogyan növelhetem a nidáció – embrió betültetés sikerességét?
Az EmbryoGlue segít az embrió méhben való megtapadásában. Az EmbryoGlue™ nevű speciális táptalaj segít növelni a sikeres nidáció esélyét. A glue (ragasztó) szó arra utal, hogy a táptalaj szöveti „ragasztóként” működik. Az EmbryoGlue magasabb viszkozitású környezetet hoz létre, hogy a lehető legjobban utánozza a méhben uralkodó körülményeket. Ezenkívül nagy mennyiségű fehérjét tartalmaz, amely elegendő vitamint, tápanyagot és hormont biztosíthat a fejlődő embrió számára. Ezáltal az embrió energiát kap a további növekedéshez.
Hogyan működik a teljes lombik-kezelés a Repromedánál?
A lombik-kezelés olyan pároknak szól, akik több mint hat hónapja (ha a nő 35 év feletti) vagy egy éve (ha a nő 35 év alatti) próbálkoznak gyermekáldással. Több lépésből áll:
- Első konzultáció
- A férfi és a nő vizsgálata
- Megfelelő meddőségi kezelési módszerek kiválasztása
- Hormonális stimuláció
- Petesejtek és spermiumok gyűjtése
- Petesejtek megtermékenyítése és az embriók tenyésztése
- Kriokonzerválás
- Embrió beültetés
- Pozitív terhességi teszt