A spermiogram vizsgálat célja a spermiumok mennyiségének, minőségének, mozgékonyságának és megfelelő alakjának a meghatározása.
A spermiogram alapján a spermiumok száma, mennyisége, mozgékonysága vagy morfológiája mellett a DNS-ük károsodásának (fragmentáltságának) mértékét is meg tudjuk ítélni. A spermiumok DNS-ét a Halosperm G2 nevű speciális teszttel vizsgáljuk.
A férfi meddőségi tényezők diagnózisában fontos paraméter többek között az éretlen spermiumok arányának meghatározása az ejakulátumban. A spermiumok érettségét az Immasperm (diagnosztikai eszköz) a spermiumok elszíneződésének mértéke alapján állapítja meg.
A VITALITY TEST a festés elvén működik. Az alkalmazott festék (eozin) csak az elhalt spermiumokba hatol be. Az élő spermiumok a festék felvitele után fehérek maradnak, míg a sérült citoplazmamembránnal rendelkező elhalt spermiumok rózsaszínűvé vagy vörössé válnak.
Az oxidatív stressz befolyásolja a spermiumok minőségét és funkcionalitását, és károsítja a DNS-üket. Az oxidatív stressz kimutatására a leggyorsabb és legpontosabb MIOXSYS tesztet használjuk. Ez a teszt pontosítja a férfiak meddőségi okainak megállapítását.
A módszerek segítenek kiválasztani azokat a spermiumokat, amelyekkel a legnagyobb esély van az embrió létrejöttére.
A leggyakrabban alkalmazott mikromanipulációs technika, amely során minden petesejtbe aktívan egy spermiumot juttatunk.
Az ICSI módszer módosított változata az optimális spermium kiválasztásával kapcsolatban. A módszer elve az érett spermiumok kötése egy Petri-csésze speciálisan kezelt felületéhez, amelyre hialuronán gélt visznek fel.
A spermiumok korlátozott élettartammal rendelkeznek, és az úgynevezett apoptózis során semmisülnek meg. Az apoptotikus spermiumok standard módon nem különböztethetők meg a normál spermiumoktól.
Ez a módszer a legjobb minőségű spermiumok kiválasztására szolgál az inszeminációhoz vagy a petesejtek ICSI és PICSI technikával történő megtermékenyítéséhez. A Zymot chip egy egyszeri használatos eszköz, amely két, speciális membránnal elválasztott kamrából áll.
A spermiumok mesterséges aktiválására használt speciális közeg. A médium hozzáadása a teljesen mozdulatlan spermiumok mintájához aktiválja az élő spermiumok energiatartalékait, amelyek így mozgékonyságot nyernek.
Segít meghatározni a petesejtek spermiummal történő mikromanipulációjának (ICSI) legmegfelelőbb időpontját. Vagyis azt az időpontot, amikor a legnagyobb a valószínűsége a sikeres embrióképződésnek.
A MOON rövidítés mögött az angol Mature Oocytes Only kifejezés áll, amely szabad fordításban "csak érett petesejtek"-et jelent. Ez a petesejtek érettségének részletes vizsgálata polarizált fényben a megtermékenyítés helyes időzítése céljából.
A petesejt spermiummal történő megtermékenyítése után az embriológus figyelemmel kíséri és gondoskodik az embriók kedvező fejlődéséről. A növekedés felgyorsítása és a blasztociszta stádium elérésének növelése érdekében modern tenyésztőközegeket kínálunk.
Fontos növekedési hormont, a GM-CSF-et tartalmazó táptalaj segíti az embrió tápanyagfelvételét, és védi a sejteket a stressztől és az apoptózistól.
Minden embrió a nő testében fejlődik a legjobban. A MIRI Time-lapse inkubátor szinte ugyanilyen körülményeket és környezetet tud biztosítani az embriók számára.
A MIRI TL inkubátor a legjobb ellátást, kényelmet és helyet biztosítsa az embrióknak. Az egyes párok embrióit külön-külön tenyésztik a 12 külön fűtött kamra egyikében.
A sikeres fogantatást gátolhatja a nem megfelelően előkészített méhnyálkahártya. A méhnyálkahártya érettségének vizsgálata biztosítja, hogy a megfelelő időpontban történjen a beültetés.
A méh környezetének részletes vizsgálata és az embrióbeültetés optimális időpontjának meghatározása nagyon fontos lépés lehet a meddőség okának tisztázásában.
A tesztet minden olyan hölgynek ajánljuk, akinél alacsonyabb számú embrió keletkezett az asszisztált reprodukciós kezelés során, vagy akinél az embrió beültetése ismételten sikertelen volt.
Az embrió méhbe való beültetése az IBF-kezelés egyik legfontosabb lépése, ezért érdemes olyan módszerekkel támogatni, amelyek növelik az embrió sikeres beágyazódását.
Az Glue nevű speciális táptalaj hialuronsavat tartalmaz, amely "ragasztóként" működik Az Glue tartalmazza az optimális embriófejlődéshez szükséges összes tápanyagot, és segíti a méhfalhoz való megtapadását a transzfer során.
Növekedési hormont tartalmazó tenyésztőközeg, amelynek köszönhetően az embrió nemcsak jobban fejlődik, hanem a méhnyálkahártyával is kommunikál. Növeli az embrió sikeres beültetésének esélyét.
Keressük a megfelelő összeköttetést, amely elvezeti Önöket a kívánt célhoz.
vagyunk itt Önökért
született nekünk köszönhetően
segítettünk, ahol ritka betegség fordult elő
Az embriológiai laboratórium igazgatója
mpesakova@repromeda.cz
A genetikai laboratórium igazgatója (a laboratórium szakmai vezetője)
dkubicek@repromeda.cz
R&D Igazgató
gtauwinklova@repromeda.cz
R&D Igazgató (genetikai kutató)
mhornak@repromeda.cz
Molekuláris genetikai osztály szakmai vezetője
rnavratil@repromeda.cz
Citogenetikai osztály szakmai vezetője
vlinkova@repromeda.cz
és tegyék meg az első lépést az egészséges kisbabához vezető úton. A kezelőorvosuk minden szükségeset megbeszél Önökkel és javaslatot tesz a következő lépésekre.
Kérdéseire hétfőtől péntekig, 7-18 óráig válaszolunk.
Kérdéseire hétfőtől péntekig, 7-15 óráig válaszolunk.
Kérdéseire hétfőtől péntekig, 7-18 óráig válaszolunk.
Zobrazit na mapě
Kérdéseire hétfőtől péntekig, 7-15 óráig válaszolunk.
Zobrazit na mapě